Print

نمايندگي مركزي- كمپ تخصصي ميكروتيك

on .

 

كمپ آموزشی میکروتیک:

 

banner1 660 300

 

     ميكروتيك سيستم عامل مسيريابي است كه با استفاده از هسته لينوكس ساخته شده و به صورت نرم افزاري و سخت افزاري ارائه مي گردد و از قويترين مسيرياب هاي ارائه شده و پر استفاده مي باشد.

   همچنين میکروتیک، یک شرکت در کشور LATVIA(یک کشور نسبتا کوچک در اروپای شرقی) است که در سال 1995 کار خود را با فروش روتر های وایرلس شروع و در پی توسعه کار خود سیستم عامل Mikrotik Router OS را ارائه کرد .

   Router OS که در اروپای شرقی در کشور لتونی با نام تجاری Mikrotik تاسیس شد, توانست فضای جدیدی را در مدیریت شبکه به وجود آورد که علاوه بر امنیت, امکانات فراوانی به کاربران ارائه می کند از ویژگی های منحصر به فرد این دستگاه می توان به ابزار گرافیکی (GUI) آن اشاره کرد که برای انجام تمام Task های مدیریتی از آن می توان استفاده نمود که این موضوع نظرکاربران زیادی را در سطح دنیا به خود جلب کرده است .

   Router OS میکروتیک، مبتنی بر کرنل لینوکس بوده که قابلیت نصب بر روی Router Board ها و یا یک PC معمولی را داراست واز ویژگی های بسیار منحصر به فردی برخوردار می باشد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

   سرویس هایی مانند Firewall , Bandwidth management , Nat و ... همگی به صورت پیش فرض در Layer3 کار می کند این موضوع باعث می شود که Performance این سیستم در مقایسه با سیستم های مشابه بسیار بالاتر باشد اما لازم به ذکر است که این سرویس ها را می توان طوری تنظیم کرد که دستگاه در لایه های بالاتر نیز کار کند به عنوان مثال می توان با استفاده از Header Layer7سرویس های Routing , NAT را طوری تنظیم نمود که عملیاتشان را بر فرم ApplicationBased انجام دهند.

   ویژگی دوم میکروتیک پایداری آن است . میکروتیک که همانند یک Router قوی از سرعت Boot بالا و عملکرد خودکار برخوردار می باشد و نیازی به Login کردن یا استارت کردن سرویس خاصی ندارد علاوه بر این که از طریق پورت Console می توان به میکروتیک متصل گردید می توانیم از طریق Web , SSH , Telnet و رابط گرافیکی که به همراه آن ارائه می گردد (Winbox)  نیزبه آن متصل شویم و تنظیمات را انجام دهیم.

   از ویژگی های دیگر میکروتیک این است که می توانیم به راحتی در عرض چند دقیقه یک دستگاه میکروتیک را تنظیم کنیم و حتی تنظیمات را به راحتی Import و Export کنیم. مشخصه بارز این دستگاه این است كه می توانیم از یک PC ساده یک Router کارآمد ایجاد کنیم که این موضوع باعث می شود با اضافه کردن پورت به کامپیوتر به راحتی بتوان از آن ها در Router OS استفاده کرد .

   تمامی Router board هایی که توسط میکروتیک ارائه می شوند دارای یک نسخه از Router OS می باشند که پایداری بالاتری را نسبت به PC های معمولی دارند و مشکلات معمول PC ها را ندارند این موضوع به این معنی است که استفاده از میکروتیک بسیار مرقوم به صرفه می باشد.

   توجه به این نکته ضروری است که میکروتیک برای محیط های Medium Business Small , Home طراحی گردیده است و با توجه با این که اکثر شبکه های موجود در ایران در این Level کاری می باشند این Router OS بازار کاری بسیار خوبی را برای خود به وجود آورده است .

     برهمين اساس و با توجه به درخواست هاي پياپي شما دانشجويان عزيز و نيز استقبال بي نظير شرکت کنندگان كمپ هاي تخصصي برگزار شده، اينبار مجتمع انفورماتيك بين الملل بصورت فشرده كمپ تخصصي ميكروتيك را برگزار مي نمايد.

 

زمان برگزاري كمپ تخصصي ميكروتيك:

 

(( 25 و 26 و 27 آذر ماه 1391   ***   ساعت 8:30 الي 16:00     ))

(( مدرس : آقاي مهندس ممّرآبادي   ))

 

از ويژگي هاي مهم اين كمپ تخصصي:

  ***برگزاری آزمون آنلاین در انتهای دوره        
  ***
ارائه مدرک بين المللي میکروتیک          
  ***
درج نام در سایت میکروتیک       
  ***
ناهار و پذیرایی در طول دوره

 

   شايان ذكر است ظرفيت و مهلت ثبت نام، محدود بوده فلذا علاقمندان مي توانند جهت ثبت نام ، هرچه سريعتر به واحد آموزش ساختمان مركزي مراجعه نمايند.

 

براي آينده تان هدف تعيين كنيد

و هرگز به كمتر از آن رضايت ندهيد...

فاطمه كوهستانيان- مسئول فعاليت هاي ويژه بين الملل

Web Analytics