Print

نهمین کلینیک آموزشی: کایزن، بهبود مستمر خرد سازمانی

on .

آشنایی سازمان‌های تولیدی، توزیعی، خدماتی و فروشندگان شبکه های فروش با مفاهیم مرتبط با مدیریت ارزشها و استفاده از آن در حوزه عملی کسب و کار خویش از جمله اقداماتی است که می تواند نقش موثری در ارتقاء جایگاه و عملکرد شرکتها، موسسات و سازمانها درعرصه رقابتهای داخلی و خارجی داشته باشد. در این حوزه نگاهی به سیستم مدیریتی کایزن میتواند نقش اثرگذاری در رشد اقتصادی بازار داشته باشد.  

کایزن در اقتصاد تمامی اجزا و بخش های تجاری را شامل می شود و آن را به عنوان بخشی از موفقیت خود می پندارد چرخه های کنترل کیفیت، خودکار سازی (اتوماسیون)، نظام پیشنهادات، نظام ارتباط با مشتریان، نظام مطالعه به هنگام بازار، ساختار مدیریت بهینه تقاضا، روشهای مدیریت جامع بازار، عرضه به هنگام خدمت، برنامه 5 اس و ... همگی در سیستم کایزن که چرخه اقتصاد را می چرخاند منظور شده است. کایزن، استاندارد را تعیین و تنظیم کرده و به طور مداوم این استانداردها را بهبود می بخشد جهت پوشش این استاندارد ها در سطحی بالاتر، کایزن با آموزش و ارائه تجهیزات و امور نظارتی کارکنان را آماده ساخته و در ضمن توانایی های آنها را برای رسیدن به استاندارد های جاری تقویت می کند.

از این رو با توجه به اهمیت این مهارت سازمانی در حوزه کسب و کار، روزنامه اقتصادی آسیا – سرپرستی استان خراسان رضوی – در نظر دارد با همکاری علمی اتحادیه تعاونی های خدمات آموزشی استان و تعاونی آموزشی آرمان تجارت ایرانیان اقدام به برگزاری نهمین کلینیک آموزشی می نماید:

مشخصات دوره:

زمان پنجشنبه 94/02/24 – ساعت 17 الی 20
صدور گواهینامه حضور در کلینیک از سوی اتحادیه خدمات آموزشی استان
هزینه ثبت نام: هفتصد هزار ریال – واریزی به کارت شماره 8168-1351-4610-6393 به نام سید محسن رضوی گوارشک ( روزنامه اقتصادی آسیا ،سرپرستی خراسان رضوی )
متقاضیان می بایست جهت ثبت نام تا تاریخ 94/02/17 با شماره 38799710 و یا شماره موبایل 09156445616 ( سرکار خانم نقوی ) تماس گرفته و به صورت تلفنی ثبت نام نمایند.

Web Analytics