بورس تحصیلی (ایتالیا)

بورس تحصیلی (ایتالیا)

 

دانشجویان عزیز و گرامی
ادامه تحصیل در خارج از ایران و چگونگی انجام آن در طول دو دهه از فعالیت مرکز آموزش انفورماتیک بین الملل همیشه جزو دغدغه های دانشجویان ما بوده است. سوالاتی از قبیل، کدام دانشگاه؟ کدام رشته؟ کدام کشور؟ امکان یا عدم امکان اخذ بورس؟ و ..... همگی جزو ابهاماتی هستند که پروسه ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا را برای علاقمندان سخت و دشوار میکرده است.

مدیران مرکز آموزش انفورماتیک بین الملل، با وسواس زیاد و خرج حساسیت بیش از حد در انتخاب مقصد مناسب برای دانشجویان خود، سرانجام برای ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا، با رایزنی و مشورت با آژانس گردشگران میعاد توس، سرانجام از بین گزینه های مختلف، کشور ایتالیا را برای مقصد ادامه تحصیل بسیار مناسب تر از بقیه انتخاب ها دیدند. به همین منظور و با همکاری تنگاتنگ کارشناسان و مشاوران آژانس گردشگران میعاد توس، همینک  میتوانیم با اطمینان خاطر، اخذ پذیرش و در ادامه اخذ بورس تحصیلی را برای اکثر دانشگاه های معتبر ایتالیا تضمین نماییم.

در ادامه با مطالعه مطالب زیر، ابتدا سطح اطلاعات عمومی خود را از کشور و دانشگاه های ایتالیا بالابرده و در نهایت با حضور در همایش های ماهانه مشترک بین مرکز آموزش انفورماتیک بین الملل و آژانس گردشگران میعاد توس، اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید.

پوستر و اطلاعات جدیدترین همایش های مربوط به پذیرش تحصیلی در ایتالیا در پایین همین صفحه قابل مشاهده میباشد.

 

با تشکر و سپاس

مرکز آموزش انفورماتیک بین الملل

 

آیا به دنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا آن هم در رشته مورد علاقه خود هستید اما هزینه های زندگی و شهریه های سنگین اینگونه دانشگاه ها مانعی در راه تحصیل شماست؟ 

در حال حاضر دانشجویان بسیاری از اقصی نقاط جهان هستند که به دنبال تحصیل در دانشگاه های معتبر اروپا می باشند، از بین این کشورها کشور ایتالیا شرایط خوب و قابل توجهی را برای دانشجوهای خارجی بخصوص دانشجوهایی که از کشورهای جهان سوم و آسیایی به ایتالیا سفر می کنند، فراهم آورده است. تحصیل در ایتالیا از نظر سهولت برای ورود دانشجویان، سومین کشور دنیا و نخستین کشور در اروپا است. ایتالیا از جهت امکان تحصیل با کیفیت بالا و همینطور پرداخت شهریه بسیار کم (حتی رایگان) در مقایسه با بقیه کشورهای اروپایی، توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی بخصوص دانشجویان ایرانی را به خود جلب کرده است. در ایتالیا ۸۹ دانشگاه وجود دارد که به همراه دیگر مراکز علمی و پلی تکنیک ها (پردیس های فنی مهندسی) سیستم آموزشی ایتالیا را شکل می دهند. شما با انتخاب تحصیل در ایتالیا امکان تحصیل در 170 رشته در مقطع کارشناسی و ارشناسی ارشد را پیدا خواهید کرد. دانشگاه های ایتالیا سطح علمی بسیار بالایی دارند چرا که طبق آمار سال 2018، حدودا 30 دانشگاه از کشور ایتالیا رتبه های زیر 900 جهانی را به خود اختصاص داده اند. 

White cup with italy flag near books Premium Photo

 

چرا تحصیل در ایتالیا

دلایل و جذابیت های بسیاری وجود دارد که ایتالیا را به عنوان یکی از مقاصد تحصیل در دنیا مطرح کرده است. درجه علمی بالای دانشگاهها - دانشگاه های ایتالیا دارای شاخص علمی بالایی در سطح جهان هستند. بر اساس یک آمار در سال 2018، بالغ بر 30 دانشگاه این کشور در رتبه زیر 900 دانشگاه برتر سطح جهان قرار گرفته اند. هم چنین دانشگاه های ایتالیا در رشته های خاصی چون معماری، هنر، مهندسی، باستان شناسی، تاریخ و علوم اجتماعی شهرت جهانی دارد. امکان تحصیل در رشته های پر متقاضی – علاوه بر در رشته های مهندسی رشته هایی همچون پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری که در ایران دارای جذابیت های فراوانی است نیز در ایتالیا با شرایطی ایده آل تدریس می شوند که می تواند مسیر جایگزینی برای علاقه مندان به تحصیل در این رشته ها باشد. رایگان شدن تحصیل- هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی در ایتالیا متغییر و به طور میانگین 3200 یورو در سال بوده و برای دانشجویان بین المللی نیز هزینه های تحصیل یکسان می باشد که با استفاده از بورس استانی ایتالیا قابلیت رایگان شدن را نیز با احتمال بسیار بالایی وجود دارد. کشوری ارزان برای دانشجویان بین المللی -یکی از مهمترین مزایای تحصیل در ایتالیا هزینه پایین است. ایتالیا یکی از مقرون به صرفه ترین کشورهای اروپایی از لحاظ هزینه تحصیل و زندگی برای دانشجویان بین المللی به حساب می‌آید. 

عضو اتحادیه اروپا - کشور ایتالیا به واسطه عضویت در اتحادیه اروپا دارای استاندارد های بالایی در زمینه های مختلف از جمله بهداشت، خدمات اجتماعی، پوشش های بیمه ای و سایر موارد می باشد.سکوی پرتاب - به دلیل اعتبار و قدمت بالای دانشگاه های ایتالیا، همواره دوره های دانشگاهی بسیاری به صورت مشترک بین دانشگاه های برتر دنیا با دانشگاه های ایتالیا برگزار می شود که تحصیل در این دوره ها به طور همزمان علاوه بر تجربه زندگی و تحصیل در دو کشور، موجب می شود که دانشجو از دو دانشگاه یا حتی بیشتر مدارک پایان دوره دریافت نماید.بورس DSU - دانشجویان برای کاهش هزینه تحصیل خود در این کشور می توانند برای اخذ بورسیه DSU اقدام نمایند. این بورسیه یکی از نکات مثبت کشور ایتالیا نسبت به دیگر کشورهاست. بصورت کلی در حدود ۵۰۰۰ یورو سالیانه به دانشجویان تعلق می گیرد که می تواند هزینه مسکن و تغذیه را پوشش دهد. کارت غذا - دانشگاه های کشور ایتالیا به دانشجویان خود کارت غذا اعطا می کند که بصورت معمول ۵ یورو در روز می باشد. این کارت در اکثر رستوران های ایتالیا مورد تائید بوده و با توجه به بهای در نظر گرفته شده می توان وعده های غذایی را مدیریت کرد. زبان تحصیلی - دانشگاه های ایتالیا دروس خود را به زبان های انگلیسی و ایتالیایی ارائه می دهند. دانشجویان با توجه به انتخاب دوره مورد نظر ملزم به ارائه مدرکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی می باشند. افرادی که درصدد تحصیل به زبان انگلیسی هستند می بایست نمره ۶ در آزمون آیلتس که

در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نمره پایین تری است، اخذ نمایند. علاوه بر آن، دانشگاه محل تحصیلتان هم در یادگیری زبان ایتالیایی و هم وفق دادنتان با محیط جدیدی که به آن وارد شدید، کمکتان می‌کند. امکان یافتن کار - دانشجویان پس از تحصیل قادر خواهند به مدت 6 ماه مجوز حضور در کشور ایتالیا را دریافت کنند. دانشجویان در بازه زمانی ذکر شده در صورت پیدا شدن کار می توانند از قوانین تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری برای کسب اقامت بهره مند شوند. تحصیل در یک دانشگاه معتبر ایتالیایی احتمال جذب شما را از سوی مؤسسات و نهادهای برتر در ایتالیا، اتحادیه اروپا یا حتی دیگر کشورهای تراز اول جهان به طور چشمگیری افزایش خواهد داد. امکان کسب اقامت دائم- این فرصت در اختیار دانشجویان است که اگر 5 سال در خاک ایتالیا اقامت داشته باشند و یک  سال به دولت ایتالیا مالیات پرداخت کند اقامت دائم ایتالیا را دریافت کند. با توجه به اینکه مدت تحصیل در ایتالیا حداقل سه سال است پس از پایان تحصیلات و 2 سال کار و پرداخت مالیات به دولت ایتالیا امکان دریافت اقامت دائم ایتالیا را دارد.  سفر و تردد میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا

 

چگونه شروع کنیم

علاقه به تحصیل و رشد علمی در محیط آکادمیک اولین نیاز برای قدم گذاشتن در این مسیر است اما در این مسیر نیازمند کسب راهنمایی هایی در زمینه مختلف همچون کسب پذیرش، اخذ بورس و آشنایی با شرایط زندگی و هزینه های زندگی در این زمینه هستید. از همین رو مجتمع انفورماتیک بین الملل با بهره مندی از کادری مجرب  شما را در این زمینه راهنمایی و حمایت می کند.

توصیه ما به شما حضور در همایش های معرفی فرصت های تحصیلی در کشور ایتالیاست که بطور منظم در مرکز آموزش انفورماتیک بین الملل با همکاری آژانس گردشگران میعاد توس برگزار میشود.

 

 

 

 

 

 

 

با ما همراه بشین

  • موسسه انفورماتیک بین الملل
  • تلفن تماس: ۰۵۱۳۷۶۴۹۳۳۹ - ۰۵۱۳۷۶۳۲۸۱۲
  • ایمیل: i3center.inc@gmail.com
  • ساعت کاری: از ۸:۳۰ تا ۲۰:۰۰
  • مشهد - بلوار فردوسی - نبش خیابان ثمانه - پلاک ۱۶۳
  • آمار
  • بازدیدهای سایت: 4630072
  • کلاس های آموزشی: 108
  • اساتید: 69
  • پرسنل: 7