مهاجرت شغلی (آلمان)

مهاجرت شغلی (آلمان)

مهاجرت کاری به کشور آلمان

به مهاجرت فکر می‌کنید و در میان کشورهای متعدد و گزینه‌های مختلف سردرگم هستید و نمی‌دانید کدام کشور برای شما مناسب‌تر است؟

 با وجود فرصت‌های عالی در سراسر دنیا، کشور آلمان، به عنوان یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان در سال‌های اخیر به شمار می‌آید و فرصت‌های بی‌نظیری را در اختیار مهاجران قرار می‌دهد. از آنجایی که اقتصاد کشور آلمان، به عنوان قطب صنعتی اروپا به شمار می‌آید، نرخ بیکاری در آن بسیار پایین است و موقعیت‌های شغلی فراوانی را، خصوصاً در رشتۀ کامپیوتر و زیر شاخه‌های آن، در اختیار متخصصان تحصیل‌کرده می‌گذارد. 

 

به سبب امکانات رفاهی، اجتماعی و امنیت بالای این کشور، آلمان مقصدی محبوب برای مهاجران به حساب می‌آید. سطح پایین فساد و سطح بالای نوآوری در این کشور، باعث شده است که آلمان، بی‌اندازه برای کار مناسب باشد و از مابقی کشورهای اروپایی، شرایط بسیار بهتری را مهیا کرده است. شهرهایی مانند هامبورگ، برلین، فرانکفورت، دوسلدورف و مونیخ، از مقاصد دلخواه و پرطرفدار ایرانیان برای مهاجرت است. 

شرایط ایده‌آل برای متخصصین کامپیوتر در صورت داشتن تخصص مورد نیاز بازار کار آلمان، فرصتی عالی را برای بهره‌مندی از آن، خلق کرده است. با یک استراتژی و برنامه‌ریزی هدفمند و مناسب، شما می‌توانید به عنوان متخصص در کشور آلمان مشغول به کار شوید و از سطح زندگی بالای این کشور بهره ببرید. ما اینجا هستیم، تا این مسیر را برای شما هموارتر، راحت‌تر و بی‌دغدغه‌تر کنیم، تا با آرامش خاطر، به هدف نهایی خود برسید. 

 

چرا کشور آلمان را برای مهاجرت انتخاب کنم؟

دلایل بسیاری وجود دارد که تصمیم بزرگ مهاجرت شما، به مقصد آلمان قرار بگیرد. آلمان، یکی از بهترین کشورها با بالاترین سطح کیفیت زندگی به شمار می‌آید و همه ساله در نظرسنجی‌های مختلف، این کشور در تمامی ابعاد زندگی، بهترین رتبه‌ها را از آن خود می‌کند. کشور آلمان، سومین اقتصاد بزرگ دنیا به شمار می‌آید، در نتیجه؛ صنعت اروپا، وابستگی عظیمی به کشور آلمان دارد و شرکت‌های بزرگی در کشور آلمان حضور دارند. به واسطۀ حضور شرکت‌های باقدمت و قدرتمند در این بازار، شرکت‌های بزرگ بسیاری نیز در سراسر دنیا، شعبه‌ خود را نیز در کشور آلمان افتتاح کرده‌اند. از بین ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا، ۳۷ شرکت در این کشور بوده و از این رو، آلمان کشوری مهم در دنیا از لحاظ علم و فناوری محسوب می‌شود. متخصصان رشته کامپیوتر در آلمان می‌توانند با توجه به مدرک تحصیلی و سابقه کاری خود، درخواست بلو کارت آلمان داده و اقامت دائمی آلمان را اخذ کنند. یکی از نکات مهم دیگر، اقتصاد با ثبات آلمان است. در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی، آلمان بهترین و مطمئن‌ترین انتخاب به شمار می‌آید، چراکه با توجه به حجم بالای گردش مالی این کشور و با حضور شرکت‌های بزرگ، به نوعی اقتصاد و بازار کار این کشور را تضمین کرده است. از طرف دیگر، هزینه‌های زندگی در کشور آلمان، نسبت به کشورهای امریکا، استرالیا و اروپایی، بالا نیست و می‌توان به درآمد خوب و قابل توجهی رسید. علاوه بر این، با وجود امکانات آموزشی و رفاهی، از دیگر نکاتی است که باعث شده مهاجرین بسیاری از کشورها، کشور سرسبز اروپا را برای ساختن زندگی جدید انتخاب کنند. 

 

با در نظر گرفتن تمامی این موارد، فرصت‌های شغلی در زیرشاخه‌های کامپیوتر، بسیار مورد توجه و نیاز کشور آلمان است. رشته کامپیوتر، باتوجه به ماهیت آن که نیاز به گفتگوی بسیار مورد نیاز نیست، خیال متخصصان را از بابت یادگیری زبان آلمانی راحت می‌کند. شما می‌توانید با دانش زبان انگلیسی نیز در کشور آلمان مشغول به کار شوید و در حد رفع نیازهای روزمره خود، زبان آلمانی را فرا بگیرید. هم‌چنین می‌توان این نکته را نیز در نظر گرفت که کشور آلمان، نسبت به کشورهای هم‌تراز، به کشور ایران نزدیک‌تر است و شما می‌توانید تنها با یک پرواز پنج ساعته، به کشور خود بازگردید. این یکی از فاکتورهایی است که کشورهای پیشرفته و یکسان با آلمان، این فاکتور مثبت را از دست می‌دهند. 

 

بازار کار رشتۀ کامپیوتر در آلمان

با توجه به آمار رسمی، در حال حاضر کشور آلمان با کمبود متخصص در رشتۀ کامپیوتر و آی‌تی مواجه است، که فرصت مناسبی را در اختیار مهندسان و متخصصان قرار می‌دهد تا فرصت‌های شغلی را از آن خود کنند و از طریق کار، به آلمان مهاجرت کنند. آلمان کشوری است که نیروی کار، با امنیت خاطر به کار و زندگی مشغول است و البته در کنار تمام این‌ها، با کمترین هزینه ممکن از بالاترین سطح خدمات پزشکی و درمانی بهره‌مند می‌شود. از جنبۀ دیگر، درآمد مهندسان کامپیوتر در آلمان، موضوعی است که بخش بزرگی از انگیزۀ مهاجرت متخصصین تحصیل‌کرده، محسوب می‌شود. در واقع درآمد، به فاکتورهای بسیاری از قبیل میزان تحصیلات، میزان تخصص، سابقۀ کاری و رزومه شما بستگی دارد. اگر شما نیز فارغ‌التحصیل رشته کامپیوتر می‌باشید و علاقه‌مند به زندگی و کار در کشور آلمان هستید، می‌بایست بدانید که رشته کامپیوتر، جزء مشاغل مورد نیاز کشور آلمان است و شانس شما برای اخذ ویزای کار، بالا است. با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، وابستگی تمامی شرکت‌ها به دنیای تکنولوژی و حضور استارتاپ‌های کوچک و بزرگ در کشور آلمان، رشته کامپیوتر، نیازی فراگیر است که با درآمد عالی و مورد توجهی، بالاتر از سایر رشته‌ها قرار گرفته است. 

از کجا شروع کنم؟

تخصص شما، مهم‌ترین ویژگی‌ای است که باید به آن توجه کنید. آلمان، کشوری برای بدست آوردن فرصت‌ها و موقعیت‌های شغلی فراوان با موقعیت اجتماعی و درآمد عالی است، به شرط آنکه شما در حیطۀ کاری خود، متخصص و به مسائل روز دنیا مرتبط با حوزۀ کاری خودتان، مسلط باشید. به همین علت ما، در مجتمع انفورماتیک بین‌الملل، با در نظر گرفتن نیاز بازار کار کشور آلمان، با استفاده از تجربۀ مستقیم اساتید سابق بین‌الملل که هم‌اکنون در کشور آلمان مشغول به کار و فعالیت هستند و جلسات متعدد به سامانه رزرواسیون "گل بلیط" که بطور تخصصی روی ویزا مهاجرت شغلی آلمان کار میکنند و صحبت با وکلای آنها در آلمان و  با در نظر گرفتن پارامترها و جستجوهای بسیار، بازار کار این کشور را کاملاً رصد کرده‌ایم و با ساعت‌ها مطالعه و تحقیق، و با درک به آنچه که شما نیاز دارید و بازار کار آلمان نیز فرا می‌خواند، دوره‌های زیر را برای شما تدارک دیدیم، تا با توجه به نیاز و تخصص شما، بتوانیم در این مسیر، همراه و همیار شما باشیم تا در نهایت، بتوانید در کشور آلمان مشغول به کار و زندگی شوید. 

معرفی طرح "تربیت نیروی متخصص به منظور مهاجرت شغلی به آلمان"

در بین تخصص ها و گرایش های متعددی که در بازار IT کشورهای اروپایی وجود دارد، تخصص و شغل برنامه نویسی از بیشترین اهمیت و محبوبیت بین شرکت های متقاضی نیروی انسانی متخصص قرار دارد لذا طرح "تربیت نیروی متخصص به منظور مهاجرت شغلی به آلمان" در مرحله اول فقط بر روی تخصص های برنامه نویسی متمرکز میشود و تلاش دارد از جمیع جهات، فردی متخصص در حوزه برنامه نویسی و طراحی را متناسب با نیازهای بازار کار کشور آلمان تربیت و کلیه موارد جانبی و مدارک مورد نیاز را برای دانشجو آماده و برنامه ریزی کند.

در این طرح که با همکاری سه جانبه بین مرکز آموزش انفورماتیک بین الملل (بعنوان مجری برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برنامه نویسی) و آژانس مسافرتی گل بلیط (بعنوان مجری تشکیل پرونده مهاجرت و اخذ ویزای شغلی از کشور آلمان) و مراکز آموزش زبان آلمانی (بعنوان مجری آموزشی زبان آلمانی) اجرا میشود تلاش میشود دانشجو با انتخاب یک پکیج کامل و در طول بازه زمانی کمتر از 9 ماه کلیه موارد و مدارک و تخصص های مورد نیاز را بدست آورده و با آرامش خاطر برای مهاجرت شغلی اقدام نماید.

معرفی بسته آموزشی:

مهارت برنامه‌نویسی از جمله مهارت‌هایی است که در ایران ( و البته جهان ) به عنوان توانایی سودزا محسوب می‌شود و بازار اشتغالی بسیار خوبی دارد. طبق آماری که در دست ما است در سال‌های گذشته 7 میلیون فرصت شغلی برای برنامه نویسی فراهم شده است که افرادی که مهارت لازم برای برنامه‌نویسی را دارند می‌توانند 12 درصد بیشتر از سایر افراد جذب بازار کار شوند. باید پذیرفت که میزان اهمیت برنامه‌نویسی روز به روز بیشتر می‌شود.

به همین علت، سعی کردیم تا بسته آموزشی کاربردی و تعاملی در این خصوص ارائه دهیم. تلاش ما آن بوده که به کمک اساتید مطرح و ماهر، دوره‌ای برگزار کنیم تا در طول آن، با استفاده از بیان خوب و جذاب، و همچنین با حل تمرین‌ها و کوییز‌ها، تمام دانسته‌ی خود را در معرض آزمایش قرار دهید و در نهایت این ادعا را داشته باشید که اصول حرفه ای و کاربردی زبانهای برنامه‌نویسی روز دنیا را فراگرفته‌اید.

بر اساس تحقیقاتی که انجام دادیم 3 دوره آموزشی زیر که یکی از آنها ترکیب و تجمیع 2 دوره دیگر میباشد میتواند از بهترین انتخاب های ممکن برای کسب تخصص در زمینه طراحی و برنامه نویسی تحت وب باشد.

الف: تخصص Front-end (برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید) 

ب: تخصص Back-end (برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید) 

ج: تخصص Full Stack Developer (برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید) 

 

علاقمندان میتوانند جهت مشاوره رایگان با آی دی مدیریت مرکز آموزش بین الملل، آقای دکتر پورفرخی ارتباط برقرار نمایند.

Telegram: @pfarokh

Instagram: @Dr.Pourfarokhi.Official

تقویم آموزشی
9000 پک المان
Full Stack .Net Developer

Full Stack .Net Developer

در دنیای طراحی و برنامه نویسی وب، اشخاصی هستند که هم طراحی وب را انجام میدهند و هم به برنامه نویسی وب مسلط هستند به این افراد برنامه نویس Full Stack میگویند.

مدرس: مهندس محمد ژاله پور

طول دوره: 120 ساعت
شهریه: 2800000 تومان

تاریخ شروع: 1399/03/10
["\u0634\u0646\u0628\u0647","\u0686\u0647\u0627\u0631\u0634\u0646\u0628\u0647","\u067e\u0646\u062c \u0634\u0646\u0628\u0647"]
زمان برگزاری: 17:00:00 - 18:30:00
زمان کلاسهای حضوری رفع اشکال و ارائه پروژه: هر دو هفته یک بار پنجشنبه ها از ساعت 16 تا 19

با ما همراه بشین

  • موسسه انفورماتیک بین الملل
  • تلفن تماس: ۰۵۱۳۷۶۴۹۳۳۹ - ۰۵۱۳۷۶۳۲۸۱۲
  • ایمیل: i3center.inc@gmail.com
  • ساعت کاری: از ۸:۳۰ تا ۲۰:۰۰
  • مشهد - بلوار فردوسی - نبش خیابان ثمانه - پلاک ۱۶۳
  • آمار
  • بازدیدهای سایت: 4630388
  • کلاس های آموزشی: 108
  • اساتید: 69
  • پرسنل: 7